Coş Börnet: Velosiped sürərək dünyanı gəzmək çox böyük imtiyazdır
“Gözəl yarış oldu. Təşkilatçılıq yaxşı səviyyədə idi. Mərhələlər boyunca çox fərqli, gözəl, mənzərəli yerlərdən keçdik. Xüsusən də Bakı şəhərinin gözəlliyini qeyd edə bilərəm. Mən ilk dəfədir ki Bakıya gəlirəm. Əvvəllər bir neçə dəfə Formula-1 yarışlarını izləyərkən televizordan görmüşəm”.
Bu sözləri bakukhankendi.az saytına müsahibəsində Bakı-Xankəndi Azərbaycan Velosiped Yarışının qalibi, İspaniyanın “Burgos Burpellet PH” pro-kontinental komandasının velosipedçisi Coş Börnet bildirib.
Onun sözlərinə görə, qalibiyyətin sirri əla komanda işindədir: “Bizim çox güclü komandamız var, texniki heyət də bizə çox böyük dəstək oldu. Bizim etməli olduğumuz tək iş yarışa hazırlaşmaq idi”.
“Azərbaycanda insanlar çox mehribandırlar. Yarışın təşkilatçıları, yol kənarında dayananlar, avtoqraf istəyən uşaqlar – hər kəs çox isti münasibət göstərdi. İnsanların yarışa böyük marağını hiss edirik. Ümumiyyətlə, velosiped sürərək dünyanı gəzmək çox böyük bir imtiyazdır”, – deyə Börnet vurğulayıb.

Josh Burnett: Traveling the world by riding a bicycle is a great privilege
“It was a beautiful race. The organization was at a good level. Throughout the stages, we passed through very diverse, beautiful, and scenic places. I can especially highlight the beauty of the city of Baku. This is my first time visiting Baku. Previously, I had seen it on television a few times while watching Formula 1 races.”
Josh Burnett, the winner of the Baku-Khankendi Azerbaijan Cycling Race and cyclist for Spain’s pro-continental team “Burgos Burpellet PH”, shared these remarks in an interview with bakukhankendi.az.
According to him, the secret to the victory lies in excellent teamwork: “We have a very strong team, and the technical staff also gave us huge support. The only thing we had to do was prepare for the race.”
“People in Azerbaijan are very friendly. The race organizers, the spectators standing by the roadside, the children asking for autographs – everyone showed a very warm attitude. We feel the massive interest people have in the race. In general, traveling the world by riding a bicycle is a great privilege,” Burnett emphasized.